Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

ΜΑΡΣΙΝΙΟ ΚΑΙ............ΓΚΟΛ

Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΑΠΟΕΛ  0-2
Με δυο εξαιρετικα γκολ,καταφεραμε να αποδρασουμε με νικη απο το Παραλιμνι,ενα προσωπικο γκολ απο τον Μαρσινιο,και ενα καταπληκτικο φαουλ γκολ απο τον Πιντο καταφεραμε και φυγαμε με νικη απο μια εδρα που τα τελευταια χρονια χαναμεν βαθμους.
Στο πρωτο ημιχρονο κυλησε σε μετρια επιπεδα,λιγες φασεις στις δυο εστιες,στην  επαναληψη και μεχρι το 76'λεπτο μετα μια εντυπωσιακη προσπαθεια απο τον μαγο της ομαδας μας καταφεραμεν να ανοιξουμε το σκορ,απο εκεινο το σημειο και μετα λυθηκαν τα ποδια των παικτων μας , στο 83' ο Αλμειδα πηγε να μιμηθει τον Μαρσινιο με αποτελεσμα να κερδισει φαουλ σε πολυ ευνοικο σημειο,ανελαβε την εκτελεση ο Πιντο και με μια εκπληκτικη εκτελεση εκανε το 2-0 και μαζι την αποδρασει της ομαδας απο το Παραλιμνι με τους τρεις βαθμους της νικης,και συναμα απο μια εδρα που παντα μας δυσκολευε.
ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ
Δηλωσεις ΙΒΑΝ

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι και ακόμα πιο δύσκολο από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα. Ξέραμε ότι απέναντι μας είχαμε μια αρκετά καλή ομάδα, όμως γνωρίζαμε ότι δεν θα υπήρχαν πολλές ευκαιρίες καθώς η Ένωση είναι μια οργανωμένη, ποιοτική και γρήγορη ομάδα.
Στο πρώτο μέρος είχαμε υπομονή, διάθεση, όμως έλειπαν οι πολλές οι φάσεις. Ήταν φυσιολογικό με την πάροδο του χρόνου να έρχεται ο προβληματισμός καθώς όσο δεν ερχόταν το γκολ, υπήρχε η κούραση από το ταξίδι. Μας δόθηκαν κάποιες ευκαιρίες, ενώ στην επανάληψη έβγαινε και η Ένωση πιο επικίνδυνα στην επίθεση. Πιστεύω ότι το πρώτο γκολ έκρινε το παιχνίδι.
Μας έδωσε περισσότερη αυτοπεποίθηση, υπήρχε σωστή διαχείριση και στο τέλος νικήσαμε δίκαια. Μετά από αρκετό καιρό δηλώνω ικανοποιημένος για την προσπάθεια σε αγώνα πρωταθλήματος, καθώς σε ένα δύσκολο παιχνίδι και σε μια κρίσιμη φάση πήραμε τη νίκη.
Υπήρχε πλήρης ανταπόκριση από τους παίκτες, θέληση, σοβαρότητα και παρότι δεν είχαμε το σκορ έδειξαν μεγάλη ψυχραιμία διάθεση για τους τρεις βαθμούς απέναντι σε μια αρκετά καλή ομάδα όπου η βαθμολογική της θέση στην αδικεί».